Uluslararası Dans Öğretmenleri Derneği ( IDTA ) İngiltere merkezli bir lider dans öğretim ve sınav kuruludur. 1903 yılında kurulmuştur. Uluslararası faaliyet gösteren IDTA, dünyanın en büyük dans eğitimi organizasyonlarından biridir ve şu anda 55 ülkede 7.000’den fazla üyesi bulunmaktadır.

Öğrenciler için IDTA, hem özel hem de ana dans eğitiminde, dünya çapındaki nitelikli dans öğretmenleriyle eğitim fırsatları sunar. Antrenman, profesyonel dans alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik mesleki sınavlar da dahil olmak üzere, başarılı adaylar için çeşitli ödüller ve sertifikalar veren sınavlarla geniş bir yelpazede dans disiplinlerinde verilmektedir. Sınavlar ve ödüller çeşitli yaş ve yetenekler için geçerlidir.

IDTA ayrıca dans eğitimi yeterliliklerini ödüllendirmekte ve tanınmış bir dans öğretimi niteliği kazanmak isteyen dans öğrencileri ve profesyonelleri için bir sertifika programına sahiptir.

Türkiye’de ilk ve tek IDTA üyesi okul olarak üyeliğimizin 8. yılında öğrencilerimizin düzeyini geliştirmek ve ölçmek için IDTA bünyesinde çalışmalarımız devam etmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: