Üye kayıt formlarımız siz değerli üyelerimize daha kaliteli bir hizmet vermek için okulumuzun veri tabanında saklanmaktadır. Bizlere verdiğiniz bilgiler sonrasında sizler ile kurmamız gerekecek iletişimin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

a. KURSLAR HAKKINDA

 1. Eğitimler kayıt olacağınız kursa göre 4 haftalık ve yıllık kayıt yapılmaktadır. Eğitim ücreti ders başlangıcında alınmaktadır.
 2. Derslerimiz sezon başında yüz yüze olarak başlayacaktır, pandemi nedeniyle bir kapanma yaşanması durumunda Uzaktan Eğitime geçiş olacaktır. Uzaktan Eğitim için oluşturduğumuz Platformumuzun ismi “DansEP” dir. DansEP amaç ve işleyişi eğitim çıtasını yukarı çıkarması için planlanmıştır.
 3. Öğrenci sayısı 6 kişi veya 6 kişiden az olması durumunda öğretmen dersin süresini istediği miktarda düşürebilir.
 4. Eğitim takvimimizde ve takip çizelgelerinde ders günleri ile ödeme içeriği bulunmaktadır. 
 5. Kurslara devamsızlık yapmak kursiyerin sorumluluğundadır.

b. KURS KURALLARI

 1. Kişisel bilgileriniz; SMS ve e-mail ile kursların saatleri ve içeriği, etkinlik haberleri vb. bilgilendirmeler için kullanılmaktadır.
 2. Okulumuzda unuttuğunuz eşyalar “Unutulan Eşya Kutusu’nda” saklanmaktadır. Her ayın ilk cumartesi akşamı, tüm birikmiş unutulan eşyalar Kızılay’ın toplama kutusuna bırakılacaktır. Bu durumdan okulumuz (Arman Esen Dans Akademi) sorumlu değildir.
 3. Rahatsızlık ve ateşliyseniz derse kesinlikle gelmeyiniz. Okul girişinde personelin gözleminde öğrencinin sağlığının uygun görülmemesi durumunda okula alınmayacaktır.
 4. Pandeminin tekrarlaması durumunda uyulması gereken kurallar;
  a) Eğitim alacak üyelerimiz haricinde veli ve misafirler okulumuza alınmayacaktır. Okulumuza giriş yapan öğrencimizin maskeli gelmesi zorunludur.
  b) Dışarıdan su hariç yiyecek ve içecek sokmak yasaktır. Kafemiz, kapalı olacağı için ihtiyaçlarınızı kafemizden temin edemezsiniz.
  c) Soyunma odalarımız hizmete kapalıdır. Çalışma kıyafetlerini giyerek gelmeleri gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra içeride dans ayakkabınızı giyip dışarıda kullandığınız ayakkabıyı yanınızda bulundurduğunuz çantanız ile salona götürmeniz istenmektedir. Yaşanabilecek bir sorundan(kayıp, çalınma, vb.) okulumuz (Arman Esen Dans Akademi) sorumlu değildir.
  d) Ders için okula davet edilmeniz durumunda ufakta olsa halsizlik, rahatsızlık ve ateşliyseniz derse kesinlikle gelmeyiniz. Okul girişinde personelin gözleminde öğrencinin sağlığının uygun görülmemesi durumunda okula alınmayacaktır.

c. EĞİTİM GEREKSİNİMLERİ

 1. Eğitimin başarılı olması ve yıl sonu temsiline öğrencilerin hazırlanması için devamsızlık yapılmaması gerekmektedir.
 2. Tüm gereksinimlerin maddi manevi yerine getirilmesi durumunda bile devamsızlığı 3 dersi geçen öğrenci Yıl sonu temsili’ne çıkarılmayabilir.
 3. Uzaktan eğitim süresince özel bir sebep harici öğrencinin ekranının açık olması zorunludur.
 4. Derslere uygun dans ayakkabısı veya altı temiz spor ayakkabı ile katılmanız gerekmektedir.

d. PANDEMİ VE BENZERİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLARDA EĞİTİM

Uzaktan eğitim, sistemimizin bir parçasıdır. Oluşacak pandemi ve benzeşen sıra dışı durumlarda;

 1. Bağlı olduğumuz Bakanlığın alacağı kararlar veya kurumumuz yönetiminin alacağı karar ile aldığınız eğitim gereksinim görülecek zamanlarda “Uzaktan eğitime” geçebilir. Uzaktan eğitim gereksinim görülecek zamanlarda normal eğitime dönüştürülebilir.
 2. Uzaktan eğitim alan öğrencilerimiz, normal eğitime geçilmesi uygun görüldüğü takdirde eğitime uzaktan eğitim ile dahil olabilir.
 3. Uzaktan eğitim için gerekli olan teknik alt yapı (internet, pc, telefon, tablet) kursiyerin sorumluluğundadır.
 4. Uzaktan eğitim gereksinimleri (kıyafet, mekan, teknoloji) kursiyer tarafından sağlanmalıdır. Doğru bir düzen kurulmaması durumunda, ücreti ödenmesine rağmen öğretmen derse almama hakkına sahiptir.
 5. Uzaktan eğitim süresince öğretmen veya moderatör genel durumu düşünerek öğrenciyi uygunsuz davranış veya durum kanaatı ile dersten çıkarabilir.
 6. Eğitim süresince planlanan tüm proje veya aktiviteler (Sanat şöleni, Kuruluş yılı kutlamaları, Yarışma, kurs, ders) maddi manevi ön çalışma gerektirmektedir. Bu çalışmalarda yapılan harcamalar ve iş gücü sebebi ile ilgili proje veya aktivite gerçekleşmese de gerekli tüm hazırlıklar sebebi ile kursiyer hiç bir maddi manevi hak iddia edemez. Yapılan ödemeler var ise bu geri ödenmeyecektir. Okul yönetimi, ilgili aktivite için hiç bir harcama yapmadıysa ödemeyi okul insiyatifi ile tamamını veya uygun gördüğü bir kısmını iade edebilir.
 7. Kurum olarak “Uzaktan Eğitimi” sürecin bir gereksinimi değil kazanımı olarak görmekteyiz. Eğitimimizde büyük başarılar sunan bu sistemin pandemi psikolojisi ile idareten bir işlev sunulduğunu düşünmek eğitimimizin ilk dersinde kaybolmaktadır. Kaliteli bir eğitim ilkemizi bu sistemde devam ettirdiğimiz için “Uzaktan eğitimi” önemsemekteyiz.
 8. Yapılan ödemeler (Eğitim, Aktivite, ürün, proje vb.) kesinlikle geri iade edilmeyecektir. Kişisel özel durumlar yönetim tarafından değerlendirilir.

e. IDTA (International Dance Teachers’ Association) SERTİFİKA HAKKI

Uluslararası Dans Öğretmenleri Derneği ( IDTA ) İngiltere merkezli bir lider dans öğretim ve sınav kuruludur. 1903 yılında kurulmuştur. Türkiye’de ilk ve tek IDTA üyesi okul olarak üyeliğimizin 9. yılında öğrencilerimizin dünyanın en prestijli ve her ülkede geçerliliği olan eğitimi ile sertifika hakkı sunmaktan mutluluk duymaktayız. IDTA bu sürece hızlıca adapte olup, Pandemi yönetmeliği yayınlayarak tüm çalışmalarına Uzaktan bağlantı ile devam etmektedir ve sınavları bu yöntem ile yapacaktır.

f. SAĞLIK SORUMLULUKLARINIZ

Okulumuzda katılacağınız faaliyetler, sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle katılmak istediğiniz faaliyet ile ilgili doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Kursiyerlerimizin katıldığı faaliyetlerde meydana gelecek sağlık problemleri, sakatlanma ve yaralanmalardan okulumuz (Arman Esen Dans Akademi) sorumlu değildir.

g. SOSYAL MEDYA  VE KANALLARIMIZDA SİZLER

Derslerimizde öncelikle okul arşivimizde kullanmak, eğitimlerimizde gelişim sürecini görmek ve daha üst düzeye teşvik yaratmak amacı ile öğrencilerimizin fotoğraf – video çekimleri yapılmaktadır. Bu fotoğraf – videolar yaptığımız işleri yeni dans severler kazanmak için belirli aralıklarda sosyal medyada paylaşılmaktadır. 

h. ÜRÜN ALIŞVERİŞLERİNİZ

 1. Okulumuzdaki vitrinlerde gördüğünüz tüm ürünler teşhir ürünüdür, taleplerinizi personelimize bildirip istediğiniz üründen sipariş verebilirsiniz.
 2. Biz çalışma kıyafeti, ayakkabı v.b. ihtiyaçlarınızı temin etmeniz için en güvenilir firmalarla çalışıyoruz. Güvenerek çalıştığımız firmalar siz değerli üyelerimizin ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri okulumuzda sizlere sunmaktan mutluluk duymaktadırlar.

ı. ÜCRET POLİTİKAMIZ

 1. Sanat okulu olarak kurumumuzun işleyişini devam ettirmesi ve kaliteli hizmet verebilmesi için yapılan tüm maddi yükümlülükler karar verilmiş hizmetin işleyişi ile sağlanır. Bu sebep ile gerek kursiyer gerek pandemi gibi belirsiz sebepler nedeni ile satılan hizmetin ücretinin iadesi mümkün değildir.

%d blogcu bunu beğendi: