Değerli öğrencilerimiz, hepiniz çok yeteneklisiniz ve gelecek vadediyorsunuz. Başarılı olmak için ilk sırayı, yaptığınız çalışmaya olan sevginiz almaktadır. Sevginiz, özen ve ilgiyi çoğaltacağı için bir çoğuna zor gelen engelleri, sevmenizin sizde yaratacağı güç ile aşarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Sevgi ölçmek çok kolay olmasa da sizlerin gösterdiğiniz bir kaç eylem ve davranış bu konuda çevrenize bir durum ortaya koyar.

Bilekliğimiz okulumuzun size hediyesidir. Siz dansçılarımızın dansa olan tutkularının sonsuza kadar devam etmesi için düşündüğümüz bu bileklik sizlerin edineceğiniz tema uçları ile dolup sizi dansta temsil edecektir.

DANS DERSİM

GÜLEN YÜZ TEMA UCU: Katıldığı dans derslerinde; gösterdiği özen , konsantrasyon ve başarıya göre “Gülen Yüz Tema Ucu’nu” alır.

BAŞARI YILDIZI TEMA UCU: 10 tane gülen yüz teması elde eden dansçımız bu uçları vererek 1 tane “Başarı Yıldızı Tema Ucu” kazanır.

TEMEL DANS EĞİTİMİ TEMA UCU: Temel Dans Eğitimi’ni bitiren öğrencilerimize yılın sonunda taktim edilen “Temel Dans Eğitimi Tema Ucu” dur.

AKADEMİ YILDIZI TEMA UCU: Dans sınıflarımıza dahil olan öğrencilerimizin her yıl devamlılık göstermesi ile elde edeceği bir tema ucudur. Katıldığı her yıl bir “Akademi Yıldızı Tema Ucu” ile ödüllendirilir.

ÖĞRENDİKLERİM

TEMEL MÜZiK TEMA UCU: Temel dans eğitiminde öğrencilerimiz ritm ve temel müzik eğitimi alarak danslarını sergilemeleri sırasında uyumlu olacakları müziği çözümleme gücü kazanırlar. “Temel Müzik Tema Ucu” bu bilgilendirme sonrası verilir.

SPOR TEMA UCU: Dans derslerimizde dans dersine başlamadan önce ısınma, yüksek efor, kondisyon ve esneklik hakkında bilgiler verilir. Bu bilgilerin verilmesi sonrası “Spor Tema Ucu” verilir.

KİNESİYOLOJİ TEMA UCU: Hareket sistemimizin çalışma prensipleri ve bedenimizin gelişimi için doğru kullanım becerisi derslerimizde aktarılacaktır. “Kinesiyoloji Tema Ucu” bu bilgilendire sonrası verilecektir.

YARATICILIK TEMA UCU: Temel Dans Eğitiminde bir çok dans türünü tanıma şansı bulacağız ve bu uygulamalar sırasında kendimizi dansın içine yerleştirip bazen yaratıcılığımızı geliştirme çalışmaları yapacağız. “Yaratıcılık Tema Ucu” bilgilendirme ve denemeler sonrası verilecektir.

SORGULA TEMA UCU: Aktarılan bilgiler bizleri farklı bakmaya teşvik edecektir. Kıyaslar ve düşünceler sorgulamalar ile doğru yerini bulacaktır. “Sorgulama Tema Ucu” bunu deneyen öğrencilerimize verilecektir.

SAHNE IŞIĞI TEMA UCU: Öğrenilen danslar bedenimizle buluştuğunda çekingen ve içe kapanık bir kişilik bedeninin konuşmasını baskılıyacaktır. Bu kapanıklığı yenen ve dans ederken kendini çok iyi hissettiğini gösteren dansçıların ışığı parlayacaktır. “Sahne Işığı Tema Ucu” duvarlarını yıkabilen öğrencilerimize verilecektir.

ÇEVREYE DUYARLILIK

DOĞA SEVGİSİ TEMA UCU: Derslerimizde doğaya olan bağımız ve vermemiz geren değerler aralıklı olarak konuşulmaktadır. Bu duyarlılığı gösteren tüm öğrencilerimiz “Doğa Sevgisi Tema Ucu’nu” alırlar.

HAYVAN SEVGİSİ TEMA UCU: Derslerimizde hayvan sevgisi konuşulur ve vermemiz geren değerler aralıklı olarak aktarılır.. Bu duyarlılığı gösteren tüm öğrencilerimiz “Hayvan Sevgisi Tema Ucu’nu” alırlar.

ARKADAŞLIK TEMA UCU: Derslerimiz yeni arkadaşlıkların kurulması ve ortak zevkleri olan bir sosyalleşme ortamının oluşmasında önemli bir rol oynar. Arkadaşlık ilişkileri, paylaşım ve saygı “Arkadaşlık Tema Ucu” için çok önemlidir.

İKLİM FARKINDALIĞI TEMA UCU: Küresel ısınma ve mevsimlerin değişimi dünyamızın geleceği için nasıl bir durum yaratıyor ve her bir bireyin duyarlı olmasının süreci nasıl değiştireceğini bilgisini kazanan “İklim Farkındalığı Tema Ucu’nu” alacaktır.

GERİ DÖNÜŞÜM TEMA UCU: Harcama, tüketim ve bencilliğin getirdiği yıkama bir toparlanma hareketi olarak “Geri Dönüşüm’e” dikkat yaratıyoruz. Bu Tema ucu duyarlı olan öğrencilerimiz için.

SANAT İLE BEN

SEYİRCİYİM TEMA UCU: Belirli aralıklar ile Bale , Tiyatro ve benzeri temsillere katılmak bizim ufuklarımızın genişlemesinde çok önemlidir. Gösterilere katılan öğrencilerimize ” Seyirciyim Tema Ucu’nu” veriyoruz.

DİNLEYİCİYİM TEMA UCU: Bazen bir klasik müzik bazen bir piyano dinletisi bazen ise senfoni dinleyicisi iseniz bu ” Dinleyiciyim Tema Ucu’nu” size vereceğimizden emin olabilirsiniz.

SERGİLEYİCİYİM TEMA UCU: Sıra sizin dans etmenize geldiğinde okulunuzda, sahnede, evinizin salonunda kendinize seyirci kitlesi yaratıp dansınızla seyircileri buluşturuyorsanız ” Sergileyiciyim Tema Ucu” artık sizin.

IDTA ÖDÜLLERİ TEMA UCU: Temel Dans Eğitimimizin içinde öğretilen dansların bir çoğu IDTA bünyesinde ödül programının danslarından seçilmiştir. Yılda 2 kez ödül için videolar ile başvuruda bulunuruz bu ödüllere katılan bir öğrenci iseniz ” IDTA Ödülleri Tema Ucu” artık sizin.

%d blogcu bunu beğendi: