IDTA

The International Dance Teachers’ Association

Uluslararası Dans Öğretmenleri Derneği ( IDTA ) İngiltere merkezli bir lider dans öğretim ve sınav kuruludur. 1903 yılında kurulmuştur. Uluslararası faaliyet gösteren IDTA, dünyanın en büyük dans eğitimi organizasyonlarından biridir ve şu anda 55 ülkede 7.000’den fazla üyesi bulunmaktadır.

Öğrenciler için IDTA, hem özel hem de ana dans eğitiminde, dünya çapındaki nitelikli dans öğretmenleriyle eğitim fırsatları sunar. Antrenman, profesyonel dans alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yönelik mesleki sınavlar da dahil olmak üzere, başarılı adaylar için çeşitli ödüller ve sertifikalar veren sınavlarla geniş bir yelpazede dans disiplinlerinde verilmektedir. Sınavlar ve ödüller çeşitli yaş ve yetenekler için geçerlidir.

IDTA ayrıca dans eğitimi yeterliliklerini ödüllendirmekte ve tanınmış bir dans öğretimi niteliği kazanmak isteyen dans öğrencileri ve profesyonelleri için bir sertifika programına sahiptir.

Türkiye’de ilk ve tek IDTA üyesi okul olarak üyeliğimizin 6. yılında öğrencilerimizin düzeyini geliştirmek ve ölçmek için IDTA bünyesinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Aktif eğitimi verilen IDTA programlarımız.

  1. IDTA Rozet: 3 yaşından itibaren tüm dans severlerin öğrendikleri bilgileri başarması ile devam edeceği bir eğitim. Dans eğitimininde yeni programlara teşvik sağlayan en kısa zamanda sonuç getiren bir eğitimdir.
  2. IDTA Hobi (Medal) Eğitim: Dansı öğrenmeyi isteyen ve dans etmeyi seven fakat devamlılık konusunda değişkenlikler yaşayan öğrencilerimiz için harika bir eğitimdir. İlgili madalya sınavına kadar devamlılık gösterip sınav sonrası istek ve tercihlerine göre yeni yollar çizmek bu programın en ilgi çeken özelliğidir.
  3. IDTA Akademik (Grade) eğitim: Dans derslerimize katılarak dansı seven ve düzenli yapmak isteyen öğrencilerimiz için harika bir eğitimdir. Temel Dans sınıflarımıza katılan öğrencilerimiz Primary Grade düzeyine erişir. Yapılan seçmeler ve başvurular değerlendirerek istekli öğrencilerimiz IDTA Akademik eğitime başlar. Grade 1’den 5’e kadar devam eden eğitim Temel Dans eğitimi ile birlikte 6 yıl devamlılık gerektirmektedir. Dansı sevip ilerlemek isteyenler için profesyonelliğe geçmeden önce tamamlanması gereken çok özel bir içerik sunar. Okulumuzda Latin, Ballroom ve Free Style branşlarında eğitim sınıflarımız açılmaktadır. Bu program yurt dışındaki okullarda burs almanızı sağlayacak içerik sunmaktadır. İlgili kurumlara göre burs değişkenlik gösterebilir.
  4. IDTA Profesyonel Eğitim: PreAssociate, Associate, Licentiate ve Fellow olarak sevileri olan bu eğitim ile dünyanın her yerinde geçerliliği olan bir öğretmenlik diploması alırsınız. Yaş, süre ve içerik ile ilgili ayrıntılar taşıyan bu eğitim için okulumuz ile iletişime geçmenizi öneririz.
%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close