TEMEL DANS EĞİTİMİ VE ÖNEMİ

13 yıl süresince dansı sevdirmek istediğimiz çocuklarımız için eğitim sistemimizi revize ederek en doğru dans öğretme yöntemi belirlemek için çalışmalar yaptık. Şimdi erişilen Temel Dans Eğitiminden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İki önemli amaç üstüne eğitimimiz oturtulmuştur;

1. Bedensel ve zihinsel hazırlık: Dans etmenin kişiye verdiği mutluluğun iki temeli vardır. Bunlardan biri müzik eşliğinde tüm vücuda yüksek oranda spor yapmayı teşvik ederken diğeri de psikolojik katkı için hormonların çalışmasını sağlar. Küçük yaşlarda vücudunu tanıyan ve doğru kullanmanın eğitimini alan çocuklarımız aynı zamanda bir çok dansı destekleyen disiplinlerin temel bilgilerini alırlar.

2. Branşlarında en iyi dansçılar ile dansları tanıma: Toplam 8 farklı disiplinden 24 aşkın dans türünü tanımak çok heyecan verirken aynı zamanda bu dansların en iyi uygulayıcısı olan dansçılarla tanışıp onların hazırladığı rutinleri öğrenmek bu heyecanı ikiye katlamaktadır. Bir önceki yıl Modern Dans’ı Deniz Alp ile Street Jazz’ı Jenya Zalomayeva ile Hip Hop dansını Kerem Kahvecioğlu ile tanıyan dansçılarımız aynı zamanda IDTA (International Dance Teachers’ Association) Stardance ve Rosettes Ödül programlarına katılma şansı buldular. Bu katkı ile Temel Dans eğitimi alan öğrencilerimiz tüm dansları tanıdıkları için artık kendisi için en doğru dansı seçmek konusunda bilgiye sahip oldular.

Temel Dans Eğitimi, kurucumuz Arman ESEN tarafından oluşturulmuş bir program olup bu eğitimi kendisi vermektedir. Okulumuzda ilk defa dans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ile Arman ESEN hocamızın tanışıp bu temel eğitimi tamamlaması okulumuz için çok önemlidir. Temel Dans eğitimi alan öğrencilerimiz daha sonra branşında uzman diğer hocalarımızın eğitimine geçiş için hazırlanırlar.

Temel Dans Eğitimi, dans eğitimi için çok önemli bir yer teşkil eder. Bu katkı sonrası çocuklarımız çok daha bilinçli bir birey olarak bilgi edinmek isteyeceklerdir.

2022 – 2023 EĞİTİM TAKVİMİMİZ

12 Eylül 2022 (Pazartesi) eğitimimiz başlayacaktır. 18 Haziran 2023 (Pazar) eğitimimiz sonlanacaktır.

Dans Ege Kamplarımız:

Dans Ege kulübü sporcularımız için planlanan kamp tarihlerimiz.

  1. Ara Kampımız (Güz): 13-15 Kasım 2022
  2. Ana Kampımız(Kış): 22-24 Ocak 2023
  3. Ara Kampımız(Bahar):16-18 Nisan 2023
  4. Ana Kampımız(Yaz):31Temmuz-06 Ağustos 2023

Temel Dans Kamplarımız:

  1. Dönem: 03-13 Temmuz 2023
  2. Dönem: 17-27 Temmuz 2023

Not: Bir yıl eğitimi verilen Temel Dans eğitimi müfredatı bu 2 dönem kampımıza katılan öğrencilerimize kazandırılır. Bu sayede direk o yıl branş derslerine geçiş yapabilir. Aynı yıl Temel dans eğitiminenin tamamına katılmamış veya katılmasına rağmen pekişmesini isteyen öğrencilerimiz de aynı programa katılabilir. Genel başlıklar aynı olmasına rağmen içerik farklı ve daha zengindir. (Daha yoğun ders seansı sebebi ile.)

IDTA Ödüllendirme ve Sınav Takvimi:

  1. IDTA Ödüllendirme ve Sınavı: 30 Ocak – 12 Şubat 2023 tarihleri arasında
  2. IDTA Ödüllendirme ve Sınav: 10 -14 Mayıs 2023 tarihleri arasında

Not: Sınav tarihlerini kurumumuz talep etsede uygunluğuna göre son resmi tarih IDTA tarafından aktarılmaktadır.

Yıl Sonu Gösterisi:

Gösteri Tarihi: 18 Haziran 2023 (Pazar)

Not: Eğitim alan öğrencilerimizin öğrendikleri dansları sergileyeceği bir etkinliktir. Emeklerini seyircilerle buluşturdukları çok özel bir gündür. Gösterilerimiz 2 güne çıkabilir.

2023 – 2024 KAYIT TARİHİ

2023 – 2024 Yeni Dönem Kayıt Başlangıç Tarihi: 21 Ağustos 2023

%d blogcu bunu beğendi: