Dansçılarımızın Büyük Başarısı…

Kavala Open 2019 Dans Ege Kupası

29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın Kavala kentinde gerçekleştirilen KAVALA OPEN DANS YARIŞMASI’nda Arman Esen Dans Akademi ve Dans Ege Kulübü olarak üç ayrı takımla, üç kupa kazandık.

Bu büyük başarı rastlantı değildi. Yıllara yayılan planla ve sabırlı bir çalışmanın ürünüydü. Arman Esen Dans Akademi ve Dans Ege Kulübü olarak, Yunanistan’ın Kavala şehrinde yapılan “KAVALA OPEN” dans yarışmasına ilk kez 2017 yılında katılmıştık. Dans Sporu Akademi-3 grubundaki kız öğrencilerimiz, güçlü rakipler arasından kürsüye çıktı ve ülkemize “Üçüncülük Kupası”nı getirmiştik. Kız takımımız büyük bir başarıya imza atmıştı.

2019 yılı için hedefi daha da büyüterek üç ayrı takım kurduk ve her yaş kategorisinde ülkemizi temsil etmek için kolları sıvadık. İlk olarak Temmuz 2018’da yaz kampı planlandık. Çok başarılı geçen kampımızın ardından Eylül 2018’de eğitim sezonumuz başladı. Okulumuzun eğitmenlerinin yanı sıra düzenli seminerler ile çok değerli hocalarımız Süleyman Karakılıç, Ercüment Aydın ve İsmet Müftüoğlu ile özel çalışmalar yapıldı.

Minikler Takımımız “Frozen”, Yıldızlar Takımımız “Avatar”, Yetişkinler Takımımız ise “Sixties” temaları ile çalışmaya başladılar. Dansçıların bireysel kondisyonlarını kontrol etmek ve geliştirmek için “POLAR” cihazları ile ölçülen performans raporları ile incelendi.

Dansçıların çizgileri, duruşları ve esnekliklerini geliştirmek için Ankara Devlet Balesi’nde uzun yıllar baş dansçı olarak sahneye çıkan Cankat Özer ile 8 aylık bir çalışma gerçekleştirildi ve programa haftada bir gün bale dersi eklendi. Kış kampımızda yoğun bir teknik çalışma yapıldı. Deniz Sümer tarafından yürütülen Pilates dersleri dansçıların güçlenmesine ve bedensel farkındalıklarının artırılmasını sağladı.

Arman Esen Dans Akademi’sinin “10. KURULUŞ YILI” nedeniyle yapılan kutlamada dansçılarımızın uluslararası yıldız dansçılardan ders alması için özel bir program hazırlandı. Dünya yıldızları Artyom Liaskovsky & Ksenia Zaputriaeva çifti harika bir gösteri sunduktan sonra Akademinin ve Dans Ege Kulübünün dansçılarına özel dersler verdiler. Yıllardır okulumuza büyük emek veren değerli hocamız Andrew Todorov dersleri ile dansçılarımıza yeni ufuklar açtı.

14 Haziran’da okulların tatile girmesiyle kampımız başlamıştı. 10 gün süren kampta yorucu antrenmanlar çocuklarımızı inanılmaz geliştirdi. Bu yorucu antrenmanlar çocuklarımızı psikolojilerinin de güçlenmesine yaradı. Kulüp antrenörlerimiz Oya Yiğittürk ve Deniz Gökengin’e ve okulumuza yeni bir enerji getiren capoeira ve hip hop eğitmeniz Kerem Kahvecioğlu’nun özverili çalışmaları ile çalışmamız tamamlandı.

Bir yandan kostüm tasarımları ve üretimi sürüyordu. Avatar takımımızın kostümleri Taylan Spor’dan Taner Kulanşı tarafından hazırlandı. Sixties takımımızın kostümleri yurt dışından getirtildi. Frozen takımımızın kostümleri ise Kostüm Odası’nın sahibi Özge Gürer tarafından büyük bir hassasiyetle ve emekle hazırlandı. Ava Turak ise Avatar kostümünün aksesuarlarını hazırladı. Pivacci Dans Ayakkabıları’nın sahibi Ömer Cumhur Vardar her dansçımızın ayağına göre özel ayakkabı hazırladı. Aksesuarlar ise okulumuzun çalışanları Yeşim Kılıç, Murat Elgömüş, Hülya Atıcı ve Sevim Çetin tarafından hazırlandı. Engin tecrübeleri ile ailelerimiz büyük emek vererek kostümlere son hallerini verdiler.

Sahne makyajı tasarımları konservatuvar hocamız Füsun Aşkar tarafından gerçekleştirildi. Güzellik merkezi sahibi Dilek Karahan yarışmada bu tasarımları başarıyla uyguladı. Dansçımız Yaren Kayaş, makyaj konusunda takımımıza büyük destek sağladı. Saç tasarımında profesyonel bir destek alınarak Anastasia Eremeeva Studio ile çalışıldı.

Son provalarımızı, yarışma mekânına benzerliğinden dolayı Özel Ege Lisesinin spor salonlarını kullanarak tamamladık. Bütün idari çalışmaları ve seyahat planını yapan müdürümüz ve kulüp başkanımız Gizem Esen, bu başarılı organizasyondaki payı çok büyük. İzmir-Kavala ulaşımı için SETUR’dan İlsem Yılmaz ve Oğuz Kaan Işık bize özel şartlarla konforlu bir seyahat sundu.

Yunanistan’ın Kavala kentinde 28-29 Haziran 2019’da yapılan KAVALA OPEN 2019’da bütün takımlarımız kürsüye çıkarak bize büyük bir gurur ve mutluluk yaşattılar. Frozen ile minikler takımımız “Üçüncülük”, Sixties ile yetişkinler takımımız “İkincilik” ve Avatar ile yıldızlar takımımız “Birincilik” kazandı. Üç kez bayrağımızı kürsüde dalgalandırdık, çok mutluyuz. Bu kupalar ve madalyalar bir takım ruhuyla çalıştığımız, biz olmayı başardığımız için kazanıldı. Takım ruhunu yaşatan herkese sonsuz teşekkürler…

Büyük desteklerinden dolayı bütün sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu madalya ve kupalarda sizlerin de büyük katkısı var…

Kulübümüze kostüm desteği için Kostüm Odası’na, Taylan Spor’a, eşofman desteği için velimiz Tuna Kuşkapan, Avcılar ve Folkart’a, prova mekânı desteği için Özel Ege Lisesi’ne, ulaşım desteği için SETUR’a, Seyehat sırasında güven veren kafile doktorumuz Dr. M. Can Taşkıran’a,  Arman Esen Dans Akademi çalışanlarına ve öğretmenlerine, Dans Ege Kulübü’nün eğitmenlerine çok teşekkür ediyoruz.

Son bir teşekkür de velilerimize… Hepsi bize inandılar, destek verdiler ve yarışmada yanımızda oldular. Yöneticiler, öğretmenler ve dansçılar kadar değerli velilerimiz de büyük emek harcadılar… Bu madalyaları siz olmadan asla kazanamazdık.

Bu yarışmanın bir diğer güzel yanı, Selanik’te Atatürk’ümüzün doğduğu evi kafilemiz ile birlikte ziyaret etmemizdi. Kupalarımızı ve Madalyalarımızı Atamıza sunduk ve mutlu bir şekilde güzel İzmir’imize döndük…

Arman ESEN

Dans Ege Kulübü Baş Antrenörü

%d blogcu bunu beğendi: